Inne Rzeki

Spływy kajakowe Mazowsze

Jeżeli Mazowsze jest Twoją małą ojczyzną czy też często tu przebywasz, to powinieneś zapoznać się z wieloma tajemnicami i atrakcjami, jakie ukrywa ten wciąż mało poznany rejon. O czym wie niezbyt liczne grono, także tutaj organizowane są spływy kajakowe, czyli forma kontaktu z naturą kojarząca się przede wszystkim z malowniczymi terenami północno-wschodniej czy wschodniej Polski. Jednak i województwo mazowieckie to także tereny obfitujące w nieskalaną, dziewiczą przyrodę, gdzie z dala i jednocześnie blisko cywilizacji, można liczyć na spływ kajakowy spełniający wymagania najbardziej wybrednych turystów.  Południowe i centralne rejony województwa mazowieckiego wciąż bardziej kojarzą się z ogromnymi sadami, w których każdej wiosny kwitną jabłonie. Ale tuż obok można znaleźć wiele ciekawszych atrakcji. Wydry, czarne bociany, bobry to tylko niektóre zwierzęta żyjące na terenach, przez które przepływają spływy kajakowe. Środkowa Wisła, Pilica, Radomka, Drzewiczka, Świder czy Jeziorka to tutaj można przeżyć niezapomnianą przyrodę widzianą z pokładu kajaka i to tuż obok wielkiej i niezbyt przyjaznej przyrodzie stołecznej metropolii.  Warka to miasto znane przede wszystkim miłośnikom słynnego od kilku wieków piwa. Dziś to także miejsce, skąd można wyruszyć na spływy kajakowe po Pilicy i jej malowniczych dopływach. Co ważne dla miłośników przyrody i turystyki bliskiej naturze, świadczymy usługi zindywidualizowane dla potrzeb naszych Klientów. My podsuwamy pomysły, organizując spływ kajakowy, pomagając w realizacji. Mazowsze, Pilica i jej dopływy — tak mało znane, ale jakże kuszące niezapomnianą eskapadą.

Idealnym miejscem do zapoznania się z tą formą turystyki jest rejon Warki, tu wypożyczalnie kajaków takie jak nasza zapewniają swoim klientom możliwość korzystania z rzek południowego Mazowsza: Pilica, Wisła, Radomka, Jeziorka, Świder stają dla Was otworem.

Nasza Specjalność to Pilica w Warce, stąd  pochodzimy my, nasze logo, od maleńkości piliśmy z Pilicy Wodę, nie raz skąpaliśmy się w niej w wieku dziecięcym, na jej brzegach przeżywaliśmy przygody, wagary, wzloty i upadki, miłości, radości, smutki.

Wkrótce w tym miejscu znajdować się będzie mapa dolnego biegu Pilicy.

Z biegiem lat wraz z tym jak rosły nasze kręgi zainteresowań zaczynaliśmy dostrzegać, że Pilica łączy nas ze światem i tak opanowaliśmy w pewnym zakresie (organizujemy „spływy” indywidualne na zamówienie):

Wisłę Środkową (mazowiecką)

Radomkę (sąsiadkę z góry Pilicy)

Drzewiczkę (jeden z większych dopływów)

Świdra (sąsiada z naprzeciwka)

Jeziorkę (sąsiadkę z dołu)

W tym miejscu będzie mapka poglądowa ww rzek.

© 2018: Wypożyczalnia Kajkaków | Travel Theme by: D5 Creation | Powered by: WordPress